Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Opel Adam OPC со 180 КС - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Opel Adam OPC со 180 КС
08.11.2012

Раководството на Opel смета дека производителот има потреба од жешка изведба на новиот освојувач Adam кого марката го претстави годинава и очекува со него да направи бум на пазарот во Европа.

opel-adam-opc-najava-1-2012-1

Проширувањето на понудата оди во насока на спортска изведба која ќе ја подготват инженерите во спортското одделение OPC, a концептната верзија на Adam OPC треба да се појави пред очите на јавноста на салонот во Женева.

Под хауба на малото жешко парче на Opel ќе работи 1.4 литарскиот турбо бензинец навиен да испорачува 180 КС кои се и повеќе од доволни за автомобил со оваа големина сметаат инженерите во OPC.

Сериската верзија на Adam OPC би пристигнала на почеткот на 2014 година откако обичниот Adam ќе ги зацврсти своите позиции на пазарот.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat