Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Opel ја најавува освежената Astra - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Opel ја најавува освежената Astra
19.06.2012

Актуелната генерација на Opel Astra на пазарот е од 2009 година, а одговорните од Риселхајм одлучија да ја освежат со цел да ја задржуват нејзината популарност пред се меѓу купувачите во Европа.

opel-astra-gtc-biturbo-1-2012-1

Новата Astra ќе добие малку освежен лик со нов преден браник и маска, сменети светла за магла и светлечки диоди за предните светла кои се добиваат во стандардна изведба со халогенски светла, до сега само со ксенон.

Сменет е и задниот браник кој добива хромирана лајсна и визуелни го проширува задникот. Верзијата кои ќе го носат најмоќниот битурбо дизел носат агресивни елементи кои се превземени од Astra GTC.

Интересно Astra GTC со најмоќниот дизел пак ќе наликува на отровната Astra OPC. Битурбо дизелот е и најголемата новина кај освежената Astra. Тој пакува 195 КС и 400 Nm кои се извелечени од 2.0 литри и ги задвижуваат предните тркала.

Со помош на 2.0 BiTurbo CDTI Astra успева да спринтува до 100 km/h за 7,8 секунди и оди до максимални 222 km/h. Притоа просечната потрошувачка изнесува 5,2 l/100 km.

За поспортско доживување зад волан Astra GTC ќе го превземе од Astra OPC предното потпирање со HiPerStruts – High Performance Struts или високоперформанси водилки комбинирани со амортизерите FlexRide.

Оpel најавува откривање на повеќе детали по премиерно претставување на обновената Astra на салонот во Париз кон крајот на септември.

Opel Astra GTC BiTurbo CDTI и Astra OPC

Opel Astrа: останати каросериски изведби

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat