Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Откриен е Range Rover Sport - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Откриен е Range Rover Sport
15.03.2013

Се растури планот на одговорните во Land Rover кои сакаа преку тизер фотоси да ја откриваат новата генерација на Range Rover Sport. Причина е сопственикот на профилот на Facebook, VMax 200.

range-rover-sport-otkrien-1-2013-1

Тој објави низа фотографии каде јасно се гледа новата генерација на Range Rover Sport и на која нема ниту квдратен сантиметар камуфлажа. Каква ќе биде реакцијата на одговорните на марката сеуште не се знае.

Факт е дека пропадна планот еден од најпосакуваните спортски теренци на светот да биде премиерно откриен на салонот во Њујорк на 26 март. Но, да им ги оставиме грижите на нив и да го разгледаме новиот Range Rover Sport.

Влече дизајнерски смерници од помалиот Evoque и од поголемиот Range Rover. Маската е повпечатлива и одлично стои со новите извлечени светла и големите отвори за воздух во браникот.

Хаубата е типична за еден Land Rover/Range Rover, предното стакло е понакосено, арките над тркалата се поиспакнати, а силните измени се забележуваат и кај задникот кого го красат нови светла, масивен браник со заштита и нагласен спојлер.

Под хауба ќе работат два дизели и два бензинци. 3.0 литарскиот V6 со 258 КС и 600 Nm и 4.4 литарскиот V8 со 340 КС и 700 Nm. Бензинците се опремени со механички компресор. 3.0 литарскиот V6 турка 344 КС, а 5.0 литарскиот V8 517 КС.

Се очекува во новиот Range Rover Sport да проработи и хибриден погон со вкупна моќност од 333 КС добиени од четирицилиндричниот турбо бензинец од 2.0 литри кој доаѓа од Evoque спарен со електромотор.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat