Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Откриен глобалниот седан на Mitsubishi - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Откриен глобалниот седан на Mitsubishi
17.04.2013

Концептот на глобалниот седан на Mitsubishi, под името G4 Compact Sedan, по најавата на малку познатиот салон во Банкок ќе биде претставен пред публиката на салонот на автомобили во Шангај.

mitsubishi-g4-compact-sedan-1-2013-1

Минатиот месец Mitsubishi откри дека работи на развој на нов глобален автомобил којшто ќе настапува во сегментот на компактни седани. Преку него Mitsubishi го најавува и новиот дизајнерски јазик на марката кого ќе го користат и другите модели.

Евидентно е дека Mitsubishi кога е во прашање дизајнот ја напушта агресивната нота и користи поблаги форми и украсување на оптиката на светлата со светлечки диоди кои треба да и се допаднат на публиката глобално.

Преку концептот G4 Compact Sedan, Mitsubishi ја претставува и новата платформа со цврста конструкција наречена RISE – Reinforced Impact Safety Evolution и создадена за максимална заштита на патниците во патничкиот простор.

Воедно оваа нова конструкција е една од налесните и најбезбедните во сегментот благодарение на изработката од високо легиран челик. Неа ја задвижуваат два мотори од 1.0 и 1.2 литри.

Најекономична треба да биде верзијата со бензинецот од 1.2 литри спарен со менувач со континуиран преносен однос CVT. Комплетниот развој треба да биде завршен за две години кога ќе стартува и производството.

  
 

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat