Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Oткриен S63 AMG - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Oткриен S63 AMG
17.06.2013

Невообичаено за Mercedes е преку фотографии кои личат како да ги направил некој папараци да претстави нов модел. Но, од друга страна зошто да не се подгрева љубопитноста кај публиката.

mercedes-s-63-amg-otkrien-1-2013-1

Посебно кога станува збор за лутата изведба на новата S Класа која се кити со беџот на AMG. Како и да е место инсајдер или папараци Mercedes сам ги објави првите фотографии од новиот S63 AMG.

Тие се направени во погоните на марката во Зинделфинген, Германија каде што стартуваше производството на S Класа. Од фотографиите можа да се забележи поагресивната нота на лутата S Класа.

Браникот има поголеми отвори за довод на воздух, обликуван е за да овозможи подобра аеродинамика. Капакот на багажникот е обликуван како спојлер, а на него стои и неизбежниот знак S63.

Под хауба работи 5.5 литарскиот V8 битурбо кој истискува 557 КС, а покрај обичниот S63 AMG во понуда ќе биде и S – Model чија моќност ќе биде значително повисока и ќе мери 585 коњски сили.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat