Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Откриена е иднината на Alfa Romeo - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Откриена е иднината на Alfa Romeo
23.11.2012

Претседателот на групацијата на Fiat и извршниот директор на концернот Chryser, Серџо Маркионе, во едно свое излагање во целост ја откри иднината на Alfa Romeo која се чини дека наскоро ќе блеска.

alfa-romeo-logo-1-2012-1

Маркионе всушност даде одговор на често поставуваното прашање: Што ќе им понуди Alfa Romeo на своите клиенти во следните неколку години и каква е иднината на оваа италијанска марка.

Според него Alfa Romeo продолжува со развој на седанот Giulia којшто ќе се продава во цел свет, а ќе се произведува само во Италија. Giulia ќе биде поставена на модернизирана платформа на актуелната Giulietta.

Модулараната платформа ќе дозволи Giulia да има погон напред, но и погон на четири тркала. Моторите ќе имаат зафатнина меѓу 1.6 и 3.6 литри, најмоќниот мотор е V6 Pentastar на Chrysler познат од Jeep Grand Cherokee.

Alfa Romeo ќе има и свој знаменосец со погон назад. Тој ќе ја дели платформата со новиот седан на Мaserati и двата модели ќе се произведуваат во иста фабрика во Торино и исто како и Giuliа ќе се продаваат низ цел свет.

Големиот шеф потврди дека Alfa Romeo се подготвува наскоро да го претстави својот кросовер кој како и останатите модели ќе се произведува само во Италија.

Што се однесува до спортистot Alfa Romeo 4C, Маркионе ги отфрли гласините дека неговата сериска верзија ќе се појави на салонот во Детроит. Сериската верзија ќе биде претставена подоцна и ќе се произведува во мал обем.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat