Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
Отворен новиот центар на Renault во Македонија
15.09.2011

Застапникот за Renault, Nissan и Dacia во Македонија, компанијата Automotivе Group официјално го отвори новиот продажно сервисен центар и најави светла иднина на мобилноста во нашата држава.

automotive-group-centar-1-2011-1

Отворањето се случи во време кога доживеавме еден од најзначајните моменти во историјата на нашата држава, величенствената победа на кошаркарскиот тим на Македонија против Литванија на Европското првенство во Кошарка.

Во една еуфорична атмосфера на бројните гости која дојде по јавно проследениот голем спортски настан, Automotive Group им понуди уште нешто околу кое ќе раскажуваат, високотехнолошка презентација каде директно на објектот беше прикажан развојот на компанијата и идеите на трите марки за мобилната иднина.

Така беше најавено доаѓањето на возилата од електричната програма на Renault, Z.E. и на Nissan, чив електричен автомобил Leaf веќе стана Европски автомобил на годината и бележи успеси во продажбите.

„Се чини дека имаме лесна рака и дека настанот на што го организираше нашата компанија делуваше како амајлија за среќа на нашиот кошаркарски тим,” изјави директорот на Automotive Group, Кирил Калеников.

„Би посакал до крајот на Европското првенство во кошарка да имаме уште две вакви отворања со кои ќе му пуштиме среќа на нашиот тим да го освои европското злато. Доколку иднината на Македонија е олку победоносна тогаш ниту ние, ниту нашите клиенти без кои не би постоеле, ниту целиот македонски народ не треба да се грижи за своето утре,” дополни Калеников.

Кон честитките се приклучи и директорот на алијансата за овој дел од Европа, Ерик Бернард кој посака во финалето да се сретнат Македонија и неговата Франција и подобриот да победи.

Бернард кусо најави дека е горд на напорите на застапникот во Македонија и дека преку Automotive Group и неговите инвестиции македонските купувачи добиваат услуги кои соодејствуваат со оние во земјите од Западна Европа.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat