Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Outlander ќе троши 1,7 l/100 km - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Outlander ќе троши 1,7 l/100 km
20.06.2012

За претстојниот салон на автомобили во Париз којшто ќе се одржува на есен Mitsubishi го потврдува најштедливиот спортски теренец на светот чија најниска потрошувачка ќе изнесува само 1,7 l/100 km.

mitsubishi-outlander-phev-1-2012-1

Станува збор за Outlander Plug-In Hybrid EV (PHEV) кого Mitsubishi планира да го испрати на пазарот веќе следната година. Хибридниот Outlander чии батерии ќе можат да се полнат ја носи техниката од концептот Px-MiEV II.

Тоа значи дека хибридниот систем е составен од бензински мотор и два независни електромотори кои енергијата ја добиваат од литиум-јонски батерии распоредени во подот на возилото.

Вкупната моќност изнесува 162 КС. Возејќи само на батерии Outlander PHEV ќе може да мине 50 километри и тие ќе можат да се полнат со приклучување на стандардна електрична мрежа или на мрежа за брзо полнење.

До сега plug-in хибридната изведба на новиот Оutlander беше само најава, но сега станува јасно дека Mitsubishi e сериозен во своите намери и дека Outlander PHEV наскоро станува реалност.

 

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat