Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Панчо во дует со Nissan Juke - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Панчо во дует со Nissan Juke
17.01.2012

Членот на нашето познато R&B дуо ДНК, Панчо на почетокот на годината стана заштитно лице на Nissan потпишувајќи договор со Automotive Group застапникот за Dacia, Nissan и Renault во Македонија.

nissan-juke-panco-1-2012-1

Така после Тони Зен и Dj Shorty P, или Панчо, стана дел од семејството на Automotive Group. „Огромна чест и задоволство ми е што сум првото заштитно лице на Nissan во Македонија. Мојот нов Juke е возило кое навистина ме маѓепса на прв поглед.”

„Неговиот футуристички дизајн е сосема поразличен од сето она што сме навикнати да го гледаме низ градските улици и тоа беше само дел од нештата со кои несекојдневниот убавец ги исполни моите барања,” заврши тој.

Силниот настап на Панчо и на Андреј на македонската сцена не сопира ниту по десет години активна работа која е крунисана со голем врој синглови, видео спотови и концерт како што беше оној во Метрополис Арена со седумилјадна публика.

За годинава тие се подготвуваат за уште еден ваков настан. Несекојдневен R&B анплагд концерт којшто ќе се одрижи во Универзална Сала во Скопје на 29 септември.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat