Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Патентиран е новиот Nissan X-Trail - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Патентиран е новиот Nissan X-Trail
25.01.2013

Обелоденети се скиците со кои Nissan ја патентира новата генерација на X-Trail и потсетуваат дека наликува на концептот Hi-Cross претставен на минатогодишниот салон на автомобили во Женева.

nissan-x-trail-skica-1-2013-1

Во моментот нема друи протечени информации за него, но се претпоставува дека покрај дизајнот новиот X-Trail ќе одговара на концептот и според димензиите. Тоа значи дека во должина ќе мери 4.660 mm, во ширина 1.850 mm и во висина 1.670 mm.

Меѓуоскиното растојание е растегнато на 2.780 mm и благодарение на него во кабината ќе има место за трет ред седишта и за превоз на вкупно седум патници. Погонот ќе биде класичен и хибриден.

Хибридниот систем треба да е составен од 2.0 литарски бензинец и електромотор кои заедно ќе генерираат моќност и вртежен момент еднакви на 2.5 литарец. Погонот е напред или на четири тркала, а менувачот е со континуиран преносен однос XTronic.

Се очекува новиот X-Trail да биде претставен на салонот во Женева каде ќе бидат откриени и повеќе информации за него.


 

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat