Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Подготовки за производство на Х4 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Подготовки за производство на Х4
16.01.2012

Повеќе нама сомнежи дека спортскиот кросовер Х4 ќе биде дел од семејството модели на BMW бидејќи баварскиот производител на автомобили веќе се подготвува за сериско производство.

bmw-x4-crtez-1-2012-1

Еден од шефовите на групацијата на BMW, Франк-Петер Арндт најави дека компанијата веќе вложила 900 милиони долари за модернизирање и проширување на погоните во Спартанбург во сојузната држава Јужна Каролина во САД.

Според Арндт, проширувањето на погоните ќе ослободи нови 300 работни места и на новата лента ќе се произведува новиот модел на BMW, а отворањето на погонот ќе се случи кога од производните ленти ќе се симне двомилионитиот модел на BMW прозведен во Спартанбург.

Само минатата година од погоните во Спартанбург излегоа 276.065 возила од кои дури 70% се продадени надвор од САД. Очекувањата се дека до крајот на годината во фабриката ќе бидат вработени околу 7.500 работници.

BMW Х4 во Европа треба да пристигне на почетокот на следната година и ќе биде лут конкурент на Porsche Cajun, a подоцна се очекува и изведба која ќе пристигне од одделот M GmbH.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat