Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Подобар Nissan Qashqai - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Подобар Nissan Qashqai
18.05.2012

Новата генерација на компактниот спортски теренец на Nissan, Qashqai, ќе биде помоќна, полуксузна и со повпечатлив настап од актуелниот модел, но нема да нараснува во димензии.

nissan-qashqai-nov-crtez-1-2012-1

Информацијата доаѓа директно од раководството на Nissan и според наводите дизајнот на новиот Qashqai треба да биде толку впечатлив што би го одвојувал спортскиот теренец од мноштвото модели во сегментот.

Генералната линија на Qashqai ќе биде задржана бидејќи димензиите и обликот на припадниците на класата е веќе предореден и тој нема да се менува. Затоа Qashqai ќе има впечатлив преден ден со специфични светла и браник.

Внатрешноста ќе нуди повеќе протор и ќе биде уредена како во модел од премиум сегментот со висококвалитетни материјали и богато ниво на опременост со кои Nissan сака да им ги замрси конците на германските премиум марки во класата.

Од друга страна Qashqai на пазарот треба да се бори и со конкуренти кои не припаѓаат на премиум сегментот, а сепак носат впечаливи обележја кои ги издвојуваат од групата. Тука се цели пред се на корејските спортски теренци.

Под хауба ќе работат новите мотори на алијансата. Турбо бензинците од 1.2 литри со 115 КС и од 1.6 литри со 130 КС и дизелите од 1.6 литри со 130 КС и од 2.0 литри со 160 КС.

Кога новиот Qashqai пристигнува на пазарот сеуште не се знае. Интересно од Nissan не даваат ниту ориентир. Така што останува да бидеме трпеливи и да ја очекуваме следната информација од Nissan која се однесува на Qashqai.

Компјутерски генерираните фотографии со нос на Murano се едно дизајнерско видување кое од Nissan не го коментираат.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat