Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
Поглед кон новата Toyota Supra
29.09.2011

Еден од култните спортски автомобили во историјата на автомобилизомот Toyota Supra престана да постои во 2002 година откако беше сопрено производството на четвртата генерација на тркачот.

toyota-supra-af-1-2011-1

Од тогаш, до денес, од време, на време, се појавуваат најави дека Toyota ќе го врати моделот во производство, но на жалење на октанските зависници и фановите на моделот, новата Supra никако да пристигне.

Најновите информации според инсјадер на компанијата велат дека раководството на Toyota дало зелено светло за петата генерација на Supra и дека инженерските тимови веќе се подготвуваат да дадат се од себе во следните години на развој.

Што ќе се случува понатаму останува да видиме. Она што привлекува во целата приказна е дизајнерското решение за Toyota Supra на иднината на Андреас Фугнер кое влече инспирација од модерното купе FT-86 за која ќе се согласите личи моќно.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat