Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Полн со агресија е новиот RAV4 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Полн со агресија е новиот RAV4
12.07.2012

Првите прикази од новата генерација на Toyota RAV4 се појавија на интернет од скенираниот каталог кого јапонскиот производител го испратил до своите дилери, но не во Јапонија, туку во Италија.

toyoa-rav-4-nova-gen-sken-1-2012-1

Информацијата ја објавува италијанскиот Quattroroute и од приложените прикази може да се видат сериозните измени во дизајнот кој за разлика од претходниците е полн со агресивни линии што оди на рака со новиот имиџ на Toyota.

Покрај острите агресивни линии кои ги одликуваат и светлата и браниците новиот RAV4 комплетно го менува и обликот на каросеријата која се чини пониска и поширока и со потесни стакла.

Сепак, високиот клиренс потребен за совладување на препреките на терен е задржан, па така, новите сопственици немора да се грижат кога ќе сакаат да заминат до омиленото излетничко место.

Што се однесува до техничките детали сеуште нема информации. Се знае дека дел од моторите ќе бидат земени на заем од BMW, а најмоќната изведба дури и во САД место V6 ќе користи турбо бензинец со четири цилиндри.

Се очекува да се појави и хибридна и електрична верзија развиена во соработка со Tesla Motors. Светската премиера треба да се случи есенва. Не е сигурно дали тоа ќе биде салонот во Париз. Продажбите би почнале во 2013 година.

 

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat