Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Porsche Panamera GTS - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Porsche Panamera GTS
17.11.2011

Porsche за салонот на автомобили во Лос Анѓелес подготвува посебна Panamera која ќе биде така наречен мелез меѓу Panamera S и Panamera Turbo и која ќе го носи името Panamera GTS.

porsche-panamera-la-1-2011-1

Самото спомнување на мешавина навестува спарување на техниката од едниот и од другиот модел, но како ќе се случи тоа од Porsche откриваат малку детали. Првичната информација вели дека моделот ќе го задржи моторот од Panamera S.

Toa значи дека Panamera GTS под хауба ќе го пакува 4.8 литарскиот атмосферски V8 чија моќност од 400 КС ќе биде подигната на 430 КС, додека вртежниот момент ќе остане на исто рамниште од 500 Nm.

Погонот останува на четири тркала, но затоа во Panamera GTS ќе се вградува спуштеноте пневматско подвозје на Panamera Turbo како и посебните аеродинамички елементи на каросеријата и подот.

Дополнително ликот на Panamera GTS ќе биде како кај турбото што дополнително ќе го подгрева спортскииот елемент на автомобилот. Porsche ветува повеќе детали по премиерата во Лос Анѓелес.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat