Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Потврден е хибридот на Range Rover - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Потврден е хибридот на Range Rover
05.10.2012

Раководството на британската легенда Land Rover потврдува дека првиот сериски хибрид ќе биде знаменосецот на компанијата. Погодувате, станува збор за новата генерација на Range Rover.

range-rover-1-2012-2

Хибридниот систем како што откриват од Land Rover ќе работи на принципот plug-in што значи дека батериите ќе можат да се надополнуваат со приклучување на електрична мрежа.

Според одговорните најголема перспектива за успешно опстојување на пазарот во годините што доаѓаат се хибридите со можност за полнење на батериите од надворешен извор, односно plug-in хибридите.

Главниот инженер на Land Rover, Питер Ричингс, открива дека хибридниот Range Rover ќе биде високотехнолошки продукт којшто најмногу ќе профитира од лесната градба која ја компензира дополнителната тежина на хибридниот систем.

Секако сеуште не се откриваат детали за погонот. Иако првите претпоставки се дека ќе биде земен на заем системот од Јaguar XJ е_PHV во кого работи 2.0 литарски турбо бензинец спарен со електромтор од 94 КС.

Со оваа комбинација најголемиот Jaguar лови темпо 100 за 6,5 секунди. Нормално заради димензиите Range Rover би имал малку полоши остварувања, но сепак не треба да се заборави дека станува збор за теренец, а не за лимузина.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat