Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Премиера на Golf VII на 4-ти септември - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Премиера на Golf VII на 4-ти септември
14.08.2012

Седмата генерација на најпопуларниот модел на Volkswagen, Golf, премиерно ќе биде прикажана на 4-ти септември на специјална изложба во Берлин. Така VW го избегнува салонот во Париз.

vw-golf-sedum-prikaz-1-2012-1

Но, одлуката на компанијата не е важна. Важни се информациите до кои дошле германските новинари бидејќи VW сеуште во најстрога тајност го држи новото издание на Golf посебно неговиот надворешен лик.

Она што се знае, a не е официјално потврдено е дека во Golf VII ќе се вградуваат турбо бензинците TSI: 1.2 со 105 КС, 1.4 со 122 и 140 КС, 1.8 со 160 и 180 КС, 2.0 со 220 КС во Golf GTI и со 290 КС во Golf R.

Од дизелите тука се моторите TDI: 1.6 со 90 и 110 КС и 2.0 со 150 и 180 КС. Во понуда ќе биде и еколошка изведба Golf E85 која ќе работи на биоетанол. Новиот Golf е поставен на истата платформа MQB како и новиот Audi A3.

Се вели и дека ќе има сосема нов мултимедијален систем направен специјално за него. Сепак, вистинските информации ќе ги имаме по премиерата во Берлин. Прикложената фотографија е неофицијална.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat