Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Пристигна долгиот Fiat 500 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Пристигна долгиот Fiat 500
07.03.2012

Со наставката L во името, означува Large, или големо, Fiat 500 L е уште една дополна во гамата на Fiat 500. Таа доаѓа како четврта модификација после Fiat 500 Cabrio и спортскиот Abarth 500.

fiat-500-l-1-2012-1

Како што вели ознаката Fiat 500 L нараснува доволно за во кабината да може да вози пет возрасни патници заедно со нивниот багаж и да биде посакуван меѓу семејствата подеднакво како и меѓу паровите и младите слободни луѓе.

Без оглед на поголемите димензии и различниот пристап во дизајнот Fiat 500 L зрачи со стил толку специфичен за италијаните. Во Fiat го сметаат за идеолошки наследник на легендарната 600 Multipla.

Полн со емоции дизајнот на Fiat 500 L е скроен да го освои секого и тоа од прва. Љубовта на прв поглед се претвора во љубов на прв впечаток кога ќе се отворат вратите и ќе се влезе во кабината.

Развлечен на 4,14 метри во должина, 1,78 метри во ширина и 1,66 метри во висина покрај петте места за седење Fiat 500 L ослободува и багажник со волумен од основни 400 литри.

Fiat  сеуште е скромен во поглед на техничките податоци и открива само дека под хауба ќе работат три мотори атмосферскиот бензинец Multiair од 1.4 литри, турбо бензинецот TwinAir од 0.9 литри и два цилиндри и дизелот 1.3 MultiJet II.

Медиумите во соседна Србија побрзаa да кажат дека производството ќе се одвива во Крагуевац во новата фабрика која Fiat ја изгради заедно со државата Србија и поседува 67% од неа наспроти 33% колку што поседува нашиот северен сосед.

Информацијата сеуште не е потврдена од Fiat.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat