Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Пристигна новата Toyota Yaris - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Пристигна новата Toyota Yaris
31.10.2011

Квалитативно на значително повисоко ниво новата, трета по ред, генерација на Toyota Yaris преку затапникот Toyota Avto Centar пристигнува на македонскиот пазар во комплетно издание.

toyota-yaris-mkd-1-2011-1

Во понудата стојат две каросериски изведби со три и со пет врати, од кои верзијата со три врати делува многу по шик и полуто со цел да и се допадне на помладата публика, додека верзијата со пет врати е посмирена и попрактична.

Секоја од верзиите се нуди со четири нивоа на опременост. Стартот е Genius, следат Terra и Luna и врвот како и секогаш кај Toyota е резервиран за пакетот Sol. Во понудата влегуваат три мотори, барем за сега.

За нив веќе пишуваме подетално, но вреди да се повтори дека основа е 1.0 литарскиот бензинец со три цилиндри и 69 КС, следи високотехнолошкиот 1.33 литарец со 99 КС и проверениот дизел D4-D од 1.4 литри со 90 КС.

Вреди да се забележи дека кај нас верзијата со три врати се нуди само со најниското ниво на опременост Genius и со мотор од 1.0 литри. Повисоките нивоа на опременост Terra, Luna и Sol се резервирани за моделот со пет врати и за помоќните мотори. Секако Genius 1.0 може да се добие и во изведба со пет врати, но со доплата од 300 евра.

Како и да е ценовниот старт е од 10.990 евра за Yaris 1.0 Genuis опремен со ABS, EBD, BAS, 4 воздушни перници, централна брава со далечинско, електрика на ретровизори, радио со CD со команди на волан, клима уред, возачко седиште со местење по висина, електрика на стакла напред и светла со Follow me home функција.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat