Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Пристигнува и купето на Subaru, BRZ - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Пристигнува и купето на Subaru, BRZ
30.11.2011

Subaru официјално го претстави и своето купе BRZ кое е брат близнак на Toyota GT 86. Покрај техниката идентиечн е и генералниот облик на купеата кои се разликуваат само по ситни детали.

subaru-brz-official-1-2011-1

Најголемата разлика се сокрива во предниот браник и секако во беџот. Одзади се е исто освен спојлерот кој недостасува кај Subaru BRZ. Како и да е двете купе личат подеднакво луто.

Идентични се и димензиите, тежиштетот, тежинското оптоварување на оските. Единствената разлика е во висината и купето на Subaru е повисоко за 15 mm.

Под хауба е сместен истиот мотор кој со новиот систем на вшприцување D-4S испорачува 200 КС при 7.000 врт/мин и 205 Nm при 6.600 врт/мин. Исти се и менувачите и самозаклучувачкиот диференцијал.

Шпекулациите дека Subaru BRZ под хауба ќе пакува турбо-боксер со 300 КС паѓаат во вода. Меѓутоа ниту Subaru BRZ, ниту Toyota GT 86 сеуште не ја доживеал светската премиера, па можни се изненадувања во последен час.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat