Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Проектот Supra тестира - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Проектот Supra тестира
07.05.2012

По најавите дека Supra сигурно се враќа на сцена пристигнуваат информации и дека прототипот веќе тестира на патеката Нирбугринг во облик на концептот означен како GRMN MRS.

toyota-supra-crtez-1-2012-1

Оваа збунувачка кратенка доаѓа од Gazoo Racing tuned by the Meister od the Nurburgring, концепт создаден во чест на трагично загинатиот тест возач на Toyota, Хирому Нарусе кој загина на Нирбугринг тестирајќи го Lexus LF-A.

Концептот GRMN MRS е хибрид со погон на четири тркала кој користи бензинец од 3.5 литри и V6 конфигурација за да испорача 249 КС. Моторот е поставен централно во шасијата и ги врти задните тркала.

Напред работи електромотор од 50 КС кој ги задвижува предните тркала и обезбедува подобра тракција и попрецизно управување. Toyota Supra ќе користи идентичен хибриден систем чија моќност ќе биде подигната на 400 КС.

Се очекува новата генерација на Supra да биде завршена за околу две години и да се појави на пазарот во 2015 година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat