Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Промотивно видео на Alfa Romeo 4C - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Промотивно видео на Alfa Romeo 4C
27.07.2011

Италијанскиот производител на автомобили во кого незапирливо чука спортско срце одлучи да го промовира својот нов ултра лесен спортист Alfa Romeо 4C во прв официјален видео материјал.

alfa-romeo-4c-video-1-2011-1

Преку видеото Alfa го најавува 4С како автомобил кој е создаден по класична формула на италијански спортски автомобил. Формулата гласи: лесна гардба, мотор поставен централно во шасијата, погон назад и две места за седење.

И сето тоа запакувано во каросерија дизајнирана со италијанска страст. Ќе се согласите секој параметар од Alfa Romeo 4C одговара на формулата, а сето тоа ќе заживее и ќе може да се почувствува многу скоро.

Да се потсетиме Alfa 4C e создадена околу монокок од карбон-фибер, со челични просторни рамки кои ги носат компонентите од механиката. Моторот 1750 TBi е поставен централно и испраќа преку 200 КС кон задните тркала.

Првичните информации за перформансите велат дека Alfa 4C од место до 100 km/h ќе спринтува за помалку од 5 секунди и со леснотија ќе лови максимална брзина од 250 km/h.

Со неа Alfa и сопcтвеникот Fiat планираaт да го освојуваат пазарот во САД, а паралелно на неа ќе се радуваат и купувачите во Европа. Продажбите би требало да стартуваат в година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat