Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Прв приказ од Renault Captur - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Прв приказ од Renault Captur
09.01.2013

Renault ја прикажува првата официјална фотографија од својот нов компактен кросовер чија премиера е закажана за во петок 11-ти јануари и до тогаш моделот ќе продолжи да го носи кодното име Ј87.

renault-j87-captur-1-2013-1

Според досегашните информации се очекува компактниот кросовер со беџот на Renault да го носи името Captur како што беше наречен футуристичкиот концепт претставен во 2011 година на салонот во Женева.

Кросоверот е поставен на платформата од новата генерација на Clio од кого зема на заем дел од компонентите и моторите, а воедно ја носи техниката со погон на четири тркала од Nissan Juke.

Иако од Renault го најавуваат официјалното претставување на моделот за во петок, во живо светот ќе може да го види на неговата светска премиера закажана за на салонот во Женева во март.

Продажбите треба да стартуваат во текот на летото. Претставувањето на Renault Captur се поклопува со претставувањето на главниот конкурент Peugeot 2008 чии први официјални фотографии веќе излегоа пред светската јавност.


 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat