Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Прв тизер од новата Honda Civic - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Прв тизер од новата Honda Civic
02.09.2011

Како се доближува денот на светската премиера која ќе се случи во Франкфурт на 13 септември, Honda, полека ја открива новата генерација на Civic и притоа ја објавува и првата фотографија тизер.

honda-civic-tizer-1-2011-1

Европската верзија на Civic чиј заден дел е претставен на фотографијата ќе се нуди единствено како комбилимузина со пет врати, како и до сега. Во Европа ќе отсуствуваат седанот и купето кои беа претставени во САД.

Првичната информација дека новиот Civic го краси одлична аеродинамика повторно ја нагласуваат одговорните во Honda. Други информации нема. Она што може да се види од фотографијата е варијација на тема од претходниот модел.

Задникот повторно има двојно стакло кое на средина е пресечено со еден вид на интегриран спијлер. Кај новиот модел, спојлерот е значително по нагласен и во него е интегрирано стоп светлото кое прави една целина со задните светла.

Се гледа и дека задните крила се понагласени и имаат рамни страници заради намалување на вртложењето на воздух, а линијата на задното стакло има поголема косина.

Како ќе личи новиот Civic сеуште неможеме да претпоставиме, но веруваме дека ќе изобилува со уникатни дизајнерски решенија кои се карактеристични и за актуелниот модел.

Тоа значи дека едно ќе го сакаат до небо, а други нема да можат да го погледнат. Но, за вкусовите не вреди да се расправа. Како и да е Honda со Civic повторно ќе крене прашина во С – сегментот.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat