Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
Први фотоси од новата C Класа на Mercedes
30.10.2013

Новата генерација на S Класа претставува дизајнерска водилка за новите модели на Mercedes. Дека е така докажува новата C Класа која личи како да е смалена верзија на знаменосецот на марката.

mercedes-c-klasa-prvi-fotosi-1-2013-1

Првите фотоси кои ги објавивме во јуни откриваа неверојатна сличност меѓу двата модели. Тоа сега се потврдува. Дури и од верзијата опремена со пакетот AMG со поагресивна предница со маската и браник со огромни отвори за довод на воздух.

Новата генерација на C Класа во Mercedes ја водат под кодна ознака W205 останува со погон на задна оска и ги носи сите придобивки од поголемиот модел како подобредна безбедност, паметно потпирање со системот Magic Body Control, одлична аеродинамика и зелени мотори.

mercedes-c-klasa-prvi-fotosi-1-2013-2

Се очекува да биде прикажана на почетокот на следната година на салонот во Детроит.


 

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat