Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Први фотоси од S63 AMG - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Први фотоси од S63 AMG
10.07.2013

Откако беше откриен во производните хали на Зинделфинген преку неколку шпијунски фотографии, Mercedes одлучи да открие дел од атрибутите на лутата изведба на својот знаменосец, S63 AMG.

mercedes-s63-amg-prv-fotos-1-2013-1

За разлика од обичната S Класа, S63 AMG се перчи со целосен аеродинамичен кит, различни леснометални бандажи и двојни издувни цевки кои штрчат од краевите на дифузорот.

Како што веќе наведовме новиот S63 AMG ќе се нуди во две верзии. И кај двете под хауба бревта 5.5 литарскиот V8 битурбо. Послабата верзија испорачува 557 КС, а помоќната 585 КС.  

Погонот зависно од изборот на клинетот може да биде на задни тркала, или пак, на сите четири преку новата генерација на системот на Mercedes, 4Matic. Какви ќе бидат перформансите сеуште не се знае.

Но, се очекува новиот S63 AMG да биде уште поотровен од претходникот кој од место до 100 km/h забрзуваше за 5,4 секунди. Премиерата е закажана за на есен на салонот на автомобили во Франкфурт.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat