Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Први фотоси од Volvo V40 - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Први фотоси од Volvo V40
23.02.2012

Volvo Cars ги објави првите официјални фотографии од новиот компактен модел на марката. Комбилимузината ја носи ознаката V40 има пет врати и премиерно ќе биде претставена во Женева.

volvo-v40-official-1-2012-1

Паралелно со фотографиите Volvo објавува и неколку скромни податоци. V40 во должина ќе мери 4.450 mm со кои застанува точно на средина меѓу C30 со 4.250 mm и V60 со 4.630 mm.

Се потврдува дека под хауба ќе работи новиот 1.6 литарски турбо бензинец во три изведби кои ќе испорачуваат 120, 150 и 180 КС, а од дизелите тука е исто така еден 1.6 литарец и еден 2.0 литарец.

Она што може да се заклучи од фотографиите, а не го открива Volvo е можноста за персонализација на моделот којшто ќе се нуди во различни модификации. Воедно тука е и можноста за комбинирање на истите.

Разликата ја откриваат леснометалните бандажи, потоа додатоците на праговите во задниот дел, додатоците на задниот браник и спојлерот на кровот кои што се поинакви на моделот свртен со задникот.

Новиот Volvo V40 е премиум компакт и неговата цена треба да стартува од околу 26.000 евра. Volvo не ја исклучува ниту можноста на есен на салонот во Париз да ја претстави неговата кросовер изведба која ќе ја носи ознаката XC40.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat