Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Први официјални фотоси од Range Rover Sport - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Први официјални фотоси од Range Rover Sport
26.03.2013

Тоа е новата генерација на Range Rover Sport. Откриени се првите официјални фотографии кои ги публикуваше блогот Autofilou, a ги добил од свои инсајдери во седиштето на Land Rover.

range-rover-sport-protecen-fotos-1-2013-1

Првите фотографии од новиот Range Rover Sport беа обелоденети на 15-ти март од фирма која се занимава со затемнување на стакла, а сега еден ден пред официјалната премиера се појавуваат и фабрички фотоси од моделот.

Премиерата всушност ќе се случи денес во 19:30 часот во Њујорк, или 30 минути после полноќ на 27-ми март според времето кај нас. Од Land Rover во најавата се децидни дека Range Rover Sport ќе биде најбрзиот модел во историјата на марката. Воедно ќе има најдобри динамички карактеристики.

range-rover-sport-protecen-fotos-2-2013-1

Под хауба на почеток ќе работат турбо дизел V6 со 258 КС и турбо бензинец V6 со 339 КС. Подоцна пристигнува и хибридниот погон со моќност од 333 КС, а круна ќе биде 5.0 литарскиот V8 со механички компресор и 550 КС.

Моторот веќе работи во Jaguar XFR-S, a е најавен и за во знаменосецот Jaguar XJR.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat