Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
PSA и GM се здружуваат - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
PSA и GM се здружуваат
23.02.2012

Француската алијанса PSA Peugeot Citroen е во преговори со американскиот концерн General Motors за обединување на двата гиганти од кои ќе се формира нова светска автомобилска алијанса.

psa-gm-logo-vozi-1-2012-1

Преговорите се водат веќе неколку месеци, а напредок има бидејќи и двете страни успеале да се договорат за поголем дел од точките кои биле ставени и околу кои се преговара.

Иако информациите кои се однесуваат на ова здружување се оскудни медиумите во Франција благодарение на исајдери дознаваат дека не станува збор само за обична соработка на техничко поло туку за нешто поголемо.

PSA одамна најавува дека сака да направи нова алијанса со еден од најголемите производители на автомобили во светот. Од тука може да се заклучи дека PSA и GM се на пат да создадат алијанса по примерот на Renault-Nissan и Fiat-Chrysler.

Дека се работи за голем проект од кого ќе произлезе нова алијанса PSA-GM објавува и британскиот економски магазин The Financial Times. Во следниот период се очекуваат повеќе детали на темата.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat