Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Range Rover Evoque Convertible - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Range Rover Evoque Convertible
27.02.2012

Range Rover ја најавува отворената верзија на Evoque како концепт којшто ќе биде прикажан на салонот во Женева за преку него да се опипа пусот на јавноста и да се предвиди влегувањето во серија.

range-rover-evoque-convertible-1-2012-1

Техничките детали сеуште не се предмет на интерес за одговорните во Range Rover и тие ќе бидат обелоденети на премиерата. Единствено се најавува посебен систем за заштита на патниците од превртување.

Кровот е мек бидејќи зафаќа помалку простор кога е склопен и ослободува доволно простор за четири патници и дел од нивниот багаж. Термичката и звучната изолација обезбедуваат ниско ниво на бучава и можност за користење зиме.

Range Rover ниту кај кабриолетот на Evoque не се откажува од теренските способности преку кои е прославена марката па така тој ќе се нуди и со погон напред, но и со погон на четири тркала.

Моторите и менувачите се превземени од обичниот Evoque, а истото важи и за опремата. Доколку Evoque Convertible влезе во серија ќе има цена која е за околу 15% повисока од онаа на обичниот Evoque.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat