Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Renault Captur - Кросовер за нов животен стил - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Renault Captur - Кросовер за нов животен стил
14.01.2013

Captur e урбан кросовер што ќе го смени секојдневието преку впечатливот стил, просторната и модуларна кабина и возната динамика на ниво на компактен хеџбек кое нуди задоволство зад волан.

renault-captur-1-2013-1

Со овие зборови Renault го најавува својот долго очекуван компактен кросовер кој претставува продолжување на стилот наметнат со истоимениот концепт и стапува во сегмент што добива се поголема популарност.

Следејќи ги стапките на четвртата генерација на Clio кросоверот предложува низа можности за персонализација како надвор така и внатре, опременост како возила од повисока класа и воведува нови стандардни во сегментот.

Опремата опфаќа системи како таблетот R-Link, 3D аудио систем на Arkamys со шест звучници и бас рефлекс, Bluetooth, аудиостриминг. Кабината нуди исклучителна просторност и голем багажник сместени во должина од 4,12 метри.

Поставен на платформата на Clio нуди одлична возна динамика, брз одзив на педалот за гас и прецизно управување. Моторите што ќе се вградуваат во Сaptur и припаѓаат на новата генерација машини на Renault од кои најзелената ќе има емисија на СО2 од 96 g/km.

Светската премиера е закажана за салонот во Женева кога Renault планира да ги открие сите детали за Captur. Производството ќе се одвива во фабриката на марката во Ваљадоид во Шпанија, а за стартот на продажбите сеуште не станува збор.


 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat