Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Renault Clio ќе има само 5 врати - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Renault Clio ќе има само 5 врати
25.05.2012

Новата генерација на Renault Clio нема да има изведба со три врати се вели во информацијата што ја пласира француското издание Le Figaro чии новинари веќе имале можност да го тестираат.

renault-clio-crtez-1-2012-1

Секако француските новинари возеле немаскирани модели кои имале пет врати, а претставниците на Renault на поставеното прашање зошто нема изведба со три врати одговориле дека таква воопшто не е планирана за новото Clio.

Во информацијата стои дека арматурната табла е насочена кон возачот кој се чувствува како да седи во кокпит на авион, додека дизајнот е модерен и според новинарите значително е попривлечен од претходниот.

Уредувањето на кабината зависи од желбите на клиентот кој може да бира деталите да бидат обоени во црвена, црна, бела или потрокалова боја и тоа без доплата.

На централната конзола е поставен екран од 8 инчи како дел од системот R-Link кој што покрај обединувањето на системите дозволува и пристап на интернет. Основниот модел ќе има трицилиндричен бензинец од 900 сс.

Моторот благодарение на турбо натполнење остварува 90 КС и може да биде спарен со два вида на 5 степен мануелен менувач со различни преносни односи зависно од афинитетите на возачот.

Првата е стандардна која нуди поживи перформанси, а втората е штедлива и нуди поинертни забрзувања, но затоа го чува џебот на сопственикот. Не е јасно дали ова важи и за останатите мотори во понудата.

Како и да е комплетните детали ќе бидат откриени на премиерата која ќе се случи на есен на салонот во Париз.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat