Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Renault ќе има нов луксузен модел
08.02.2012

Соработката меѓу алијансата на Renault-Nissan и на Daimler наскоро ќе вроди плод и за францускиот автомобилски гигант којшто во иднина треба да добие луксузен модел со помош на Mercedes.

renault-latitude-1-2012-1

Соработката меѓу Mercedes и на луксузната марка на Nissan, Infinity е веќе договорена, но и Renault ќе ги искористи искуствата на најстариот производител на автомобили на светот за свои цели.

Информацијата ја соопштува лично шефот на алијансата Карлос Гон кои наведува дека новиот знаменосец на Renault ќе се развива со помош на технологијата на Mercedes и ќе има погон на задни тркала.

Гон не открива други детали за големито седан, но затоа неведува дека тој би требало да пристигне на пазарот во 2014 година. Ова не значи заминување на Latitude конструиран во соработка со Samsung Motors.

Новиот модел ќе биде позициониран над него. За возврат Renault на Daimler ќе му ја даде на заем платформата на Twingo на која ќе биде поставена новата генерација на Smart.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat