Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Renault со нов модел за Индија - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Renault со нов модел за Индија
10.10.2011

Renault се подготвува на пазарот во Индија да испрати нов мал модел којшто ќе им конкурира на останатите марки кои се подготвуваат да го освојат овој потенцијално голем пазар.

renault-novo-clio-1-2011-1

Шефот на алијансата Renault-Nissan, Карлос Гон најавува дека тој лично ќе го претстави новиот модел во Индија на почетокот на следната година. Но, за тоа каков ќе биде моделот Гон сеуште не кажува ништо.

Според медиумите во Индија моделот којшто го најавува Renault би требало да биде новиот модел на Modus, но има и такви кои повеќе веруваат дека тоа ќе биде новата генерација на Clio.

Сепак, од Renault ги отфрлаат шпекулациите истакнувајќи дека новиот модел ќе биде поставен на платформата на Nissan Micra и ќе биде развиен специјално за пазарот во Индија за да се постигне ниска цена.

Претставувањето на новиот модел ќе биде во јануари на салонот во Делхи. Од Renault и Nissan истакнуваат дека пазарите како Индија, Русија и Бразил се исклучително важни за алијансата и дека планот е само во Индија да се произведуват околу 400.000 возила годишно.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat