Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Се искрши Mercedes SLS - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Се искрши Mercedes SLS
15.10.2012

Прототип на Mercedes SLS AMG Black Series се искрши на северниот круг на патеката Нирбургринг при 300 km/h и изгоре додека пилотот е пренесен во болница со сериозни повреди.

mercedes-sls-amg-bs-skrsen-1-2012-1

Несреќата успеал да ја види и фотографира ловец на автомобили испратен на патеката од британското издание Gmotors. Веднаш по инцидентот на место биле испратени спасувачки екипи.

И додека пожарникарите се справувале со огнот што на крај го проголтал автомобилот медицинските екипи го пренеле пилотот во болница и неговата состојба сеуште од Mercedes не ја коментираат.

Инцидентот се случил на делот од патеката наречен Dottinger Hohe сочинет од правец долг 2,5 километри на кого автомобилите успеваат да достигнат околу 300 km/h со колку што се движел и прототипот на Mercedes SLS AMG Black Series.

Отровникот на Mercedes од црната серија го носи турбото V8 навиено на 600 КС, стандардно 571 КС, а е полесно од серискиот SLS AMG за околу 300 kg.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat