Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Се појави Golf GTI - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Се појави Golf GTI
27.09.2012

Volkswagen одлучи да ги прикаже првите фотографии и да ги даде првите детали за новиот Golf GTI којшто во својата светска премиера ќе ја доживее дури в година на салонот на автомобили во Франкфурт.

vw-golf-gti-koncept-1-2012-1

Новиот Golf GTI ќе вози со најавениот 2.0 литарски турбо бензинец кој испорачува 220 КС и 350 Nm. Со доплата ќе може да се добие посебен спортски пакет кој ја подигнува моќноста на 230 КС.

Според податоците основниот Golf GTI ќе забрзува до 100 km/h за 6,6 секунди, додека помоќната верзија ќе биде побрза за 0,1 секунда. Максималната брзина е 246 km/h, односно 250 km/h, a просечната потрошувачка е 6,6 l/100 km.

Покрај каросеријата со три врати новиот GTI ќе има стегнато подвозје кое е го прбилижува до подлогата за 15 mm во однос на обичниот Golf, а измени претпува и управувањето кое ќе биде подиректно.

Со доплата ќе се добива диференцијал на Haldex од петата генерација кој ќе се грижи за рамномерна испорака на вртежниот момент врз подлогата што е потребно со оглед на погонот на предни тркала.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat