Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Се појави концептот на новиот Defender - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Се појави концептот на новиот Defender
31.08.2011

Тврдокорниот теренец на Land Rover, Defender e најпопуларниот модел на марката на сите времиња и возило според кое британскиот производител се идентификува цели 64 години.

land-rover-dc100-concept-2-1-2011-1

Сега по капата на Tata Motors, Land Rover и партнерската марка Jaguar работат мошне успешно и можат да се пофалат со низа нови и модернизирани модели кои одлично се продаваат на пазарите ширум светот.

Сепак, продажбите на Defender не одушевуваат. Најмногу заради неговата намена и ограничена употреба, па затоа во Land Rover почнаа да размислуваат за негова замена, а најавата дека ќе се појави нов Defender пристигна неодамна.

Сега се појавуваат и првите компјутерски генерирани фотографии од концептот на Defender кој ќе биде прикажан на претстојниот салон на автомобили во Франкфурт, додека производството би стартувало за околу три години од сега.

Освен дека новиот Defender ќе биде поставен на модификувана платформа на Discovery од Land Rover некажуваат ништо за него. Концептот ќе биде проетставен под полно име Land Rover DC10.

„Да се замени икона каква што е Defender е еден од најголемите предизвици пред кои може да биде исправен еден дизајнер. Тој е возило љубимец на многу луѓе ширум светот, па дури и возило за идентификација на нивниот имиџ.”

„Тоа што се гледа на фотографиите е е конечна варијанта, туку само идеја и почеток на едно долго патување кое на крај треба да заврши со конечен лик на наследникот на Defender кој ќе му припаѓа на 21-от век,” вели шефот на дизајн на Land Rover, Гери Мекговерн.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat