Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198
Се појави новиот Mustang
29.10.2013

Новата генерација на автомобилската икона Ford Mustang се појави на насловната страница на реномираниот магазин за автомобили Car and Driver и предизвика огромен интерес кај публиката.

ford-mustang-nova-gen-slika-1-2013-1

Магазинот открива дека новиот Mustang веќе бил претставен пред американските новинари и дека официјалното откривање е закажано за во декември, додека светската премиера би се случила на салонот во Детроит во јануари.

Иако станува збор за компјутерски генерирани прикази американците тврдат дека нивните објави се многу блиски до оригиналот. Воедно тие ги објавуваат и првите технички детали и цените.

Во понуда се три мотори. Основниот е 3.8 литарски V6 со 305 КС и 393 Nm кој ќе чини 23.995 долари. Само 560 долари повеќе чини турбото со четири цилиндри од 2.4 литри кое е навиено на 314 КС и генерира 420 Nm вртежен момент.

За најмоќната изведба треба да се доплатат уште 1.890 долари и тогаш под хауба бревта 4.9 литарски V8 со 437 КС. Овој мотор е резервиран само за пазарот во Северна Америка.

Моторите се спарени со 6 и 7 степени рачни и со 6 и 10 степени автоматски менувачи. Подоцна се очекува и кабриолет кој ќе биде за 5.000 долари поскап од купето, а во план е и модификација накитена со кобрата на Shelby

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat