Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Се појави новиот Nissan Pathfinder - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Се појави новиот Nissan Pathfinder
01.08.2012

Nissan на својата страница на Facebook одлучи да ја прикаже новата генерација на теренецот Pathfinder кој треба да се појави на пазарот во текот на есента, но прво на пазарите во Северна Америка.

nissan-pathfinder-off-1-2012-1

На пат е четвртата генерација на теренецот којшто за првпат беше претставен пред 27 години. Малиот број на нови генерации говори за серизониот пристап при конструирањето и добрата техника која не откажува.

Меѓутоа четвртата генерација зема сосема поинаков тек и од тврдокорен теренец станува кросовер. Старата проверена шасија е заменета со нова платформа која треба да ги подобри возните карактеристики и да ја намали потрошувачката.

Во моментот Nissan не открива технички детали за Pathfinder. Но, се наговестува менувач со континуиран преносен однос кој е сосема нова конструкција и е дело на инженерите на Nissan.

Во симбиоза со модерниот менувач ќе работи и модерен погон на четири тркала наречен All Mode 4x4i познат од останатите кросовери на Nissan, но дополнително доработен за да штеди гориво.

Се очекува под хауба на американските верзии да работи 3.5 литарски V6 бензинец, додека за останатиот дел од светот во понудата ќе биде и дизел. Исто така можно е Рathfinder да добие сосема нов дизајн за во Европа, но од Nissan сеуште молчат за изведбите што ќе се нудат надвор од Северна Америка.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat