Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Се појави новиот Passat CC - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Се појави новиот Passat CC
04.11.2011

Volkswagen одлучи да го прикаже новиот Passat CC пред неговата официјална премиера на претстојниот салон на автомобили во Лос Анѓелес. Купето со четири врати плени со својата елеганција.

vw-passat-cc-1-2011-1

Секако се работи за модернизирана верзија на актуелниот модел, а не за сосема нова генерација. Ист принцип како и кај новиот Passat. Новиот Passat CC доаѓа со обновена предница и задник, додека срединaта останува иста.

Во Volkswagen напред поставуваат нови биксенон светла надополнети со линија од светлечки диоди кои ќе се нудат во серија и за задните светла. Стандардна опрема се и двете издувни цевки и леснометалните бандажи од 17 инчи.

Од безбедносните елементи тука е системот кој препознава замор кај возачот, а со доплата се добиваат и системите Line Assist и Light Assist за помош при напуштање на коловозна лента и регулација на долгото светло при разминување.

Сите дизели ќе се нудат со сериски систем Start&Stop и систем за регенерација на енергијата кого го имаат и бензинците. Од дизелите под хауба на почеток ќе работи 2.0 TDI со 140 и 170 КС, додека од бензинците тука се 1.8 TSI со 160 КС, 2.0 TSI со 200 КС и 3.0 V6 TSI со 300 КС.

Ценовниот ранг ќе биде од 30.000 до 40.000 евра.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat