Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Се појави новото Renault Clio - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Се појави новото Renault Clio
03.07.2012

И покрај верувањето дека ќе треба да чекаме до почетокот на есента за да ја видиме новата четврта по ред генерација на Renault Clio остануваме пријатно изненадени од неговото појавување сега.

renault-clio-4-off-foto-1-2012-1

Најверојатно изненадени се и одговорните во седиштетот на Renault откако вчера доцна навечер на официјалната страница на застапникот во Ирска се појави фотографијата од новиот Clio која конечно го открива дизајнот на новаков.

Нема двојби дека новиот Renault Clio делува како да е дојден од иднината носејќи ги дизајнерските смерници кои францускиот производител ги најави со концептот DeZir и ги продолжи преку Captur, R-Spec и Frendzy.

За новото Clio веќе објавуваме информации и со нетрпение очекуваме да фрлиме поглед и на неговиот задник.

Благодарност до Дарко Штерјоски кој ни ја предочи информацијата


 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat