Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Seat готви тркачи за аматери - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Seat готви тркачи за аматери
21.05.2012

Спортското одделение на Seat подготви спортски изведби на Ibiza и на Leon кои имаат лиценца за да се натпреваруваат на тркачка патека и се погодни како за професионалнци така и за аматери.

seat-leon-super-copa-1-2012-1

Во Seat Ibiza SC Trophy свој другар за на писта ќе најдат и тркачите аматери кои за неа ќе треба да издвојат 31.500 евра без давачки, а добиваат комплетно погтовен тркач со заштитен кафез и низа модификаци потребни за на писта.

Под хауба на работи познатиот 1.4 литарски бензинец кој за приликата носи механички компресор и турбо полнач кои пумпаат 180 КС. Бидејќи во трка се остваруваат високи напречни оптоварувања за добро подмачкување на моторот поставен е и модификуван картер.

Вртежениот момент се испраќа до предните тркала преку 7 степен менувач со две спојки DSG и заклучувачки диференцијал кој гарантира неверојатно високо ниво на тракција.

Сопирањето го гарантира моќен сопирачки систем со комплетно нови компоненти како што се главниот цилиндер, сопирачки дискови и клешти. Потпирањето е спортско со можност за месетење во повеќе правци и брзо префрлање на сетапот во трка.

Кабината е комплетно соголена и во неа покрај тркачка када и неколку прекинувачи поставен е информациски дисплеј кој на возачот му ги прикажува најважните податоци од работата на автомобилот потребни за во трка.

За двојно повеќе пари или 63.000 евра без давачки може да се седне во Leon Super Copa кој исто така ги носи сите обележја на еден тркач и е поставен на основата на тркачот од WTCC.

И кај него инженерите ги направиле сите измени како и кај Ibiza. Сепак, Leоn носи помоќен мотор. Од 2.0 литарскиот TSI се извлечени 300 КС и максимален вртежен момент од 340 Nm кои на предните тркала се пренесуваат преку 6 степен менувач со две спојки DSG и заклучувачки диференцијал.

Seat Ibiza SC Trophy

Seat Leon Super Copa

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat