Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Seat ја прикажува Ibiza Cupra - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Seat ја прикажува Ibiza Cupra
24.04.2012

Се појави наследникот на отровниот мал хечбек на Seat, Ibiza Cupra. Моделот е концепт којшто е прикажан пред посетителите на салонот во Пекинг и неговата цел е да ја освои тамошната публика.

seat-ibiza-cupra-koncept-1-2012-1

Дизајнерите на Seat не отстапиле од карактеристичната јарко жолта боја, а додале и елементи како агресивен браник, предни светла со нова оптика составена од светлечки диоди и еден проектор.

Задникот го краси масивен браник со странични шкрги и интегриран дифузор во кого централно е вметнат трапезен отвор во кого завршуваат две издувни цевки од спортскиот издув на навиениот 1.4 литарски трубо бензинец.

Моќноста е подгината на 180 КС, а преносот кон предните тркала оди преку седум степен менувач со две спојки DSG. Леснометалните бандажи имаат дијаметар од 17 инчи и се обуени во гуми со низок профил.

Внатре спортските седишта се поставени со кожа, а информациите се отчитуваат не екран од течни кристали осетлив на допир кој има дијзгонала од 5 инчи и попотреба може да се извади и сопственикот да го земе со себе.

Колку од прикажаното ќе го има и сериската верзија останува да видиме кон крајот на годината кога почнува комерцијализацијата на Ibiza Cupra.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat