Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Seat Open 2012 за помош на најмладите - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Seat Open 2012 за помош на најмладите
05.07.2012

Во периодот од 25-ти јуни до 01-ви јули во тенискиот клуб „АБЦ” во Скопје се одржа вториот хуманитарен тениски турнир Seat Open 2012 организиран од застапникот за Sеat во Македонија КА-ДИС.

seat-open-1-2012-1

Како и во 2010 година средствата собрани од котизациите ќе сe донираат за отварање на нов ургентен центар во ЈЗУ Универзитетска Клиника за детски Болести и обнова и реконструкција на субспецијалистичките амбуланти со што ќе се овозможи 24 часовна здравствена грижа за најмладата популација.

На овогодинешниот турнир учество земаа 100 возрасни натпреварувачи и 40 деца, а тука беа и Ѓоко Танески, Дарко Димитров, Иво Јанковски, Слаткар кои позитивно изненадија со своите тенисерски способности.

На крајот од настанот собраните средства во износ од 117.000 денари на директорката на ЈЗУ Универзитетска Клиника за детски Болести – Скопје, д-р Аспазија Софијанова и ги врачи генералниот менаџер на КА-ДИС, Зоран Калеников.

Од КА-ДИС веруваат дека овој тениски турнир прерасна во една убава традиција со хуман карактер при што во иднина компанијата ќе продолжи со организација на истиот со цел да добие уште поголеми размери.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat