Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Седанот на Seat има лик - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Седанот на Seat има лик
12.09.2011

Seat на крај на месец август објави официјална информација во која стои дека шпанската марка подготвува големо изненадување за салонот во Франкфурт кој утре ги отвора вратите за медиумите.

seat-ibe-sedan-1-2011-1

Од Seat сеуште не кажуваат ништо за изненадувањето, а нормално какво изненадување би било тоа ако за него се знаат детали од напред. Меѓутоа не е се така како што испланирале од Seat.

На интернет страницата на шпанскиот клуб на љубители на Seat е објавена компјутерски генерирана фотографија која наводно потекнува директно од студиото за дизајн на марката.

Иако автомобилот е концепт станува јасно дека влече корени од концептот на хечбек со три врати IBе. Автомобилот ќе биде спортски седан со должина од 4.670 mm и меѓуоскино растојание од 2.710 mm.

Според димензиите седанот влегува во сегментот на Exeo кој има иста должина, а покусо меѓуоскино растојание од 2.642 mm. Како и да е станува јасно дека тоа е новиот седан на Seat, но дали доаѓа како нечија замена сеуште не се знае.

Деталите се очекуваат по откривањето во Франкфурт во среда.

 
Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat