Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Сепак ќе има Mercedes CLC - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Сепак ќе има Mercedes CLC
30.03.2012

Долго чуваната тајна за нов модел, компактно купе со четири врати, во гамата на Mercedes ја откри шефот на концернот Daimler, Дитер Цетче, под чија капа работи најстариот производител на светот.

mercedes-clc-najava-1-2012-1

Цетче ја искористи приликата при отворањето на новата фабриката на компанијата во унгарскиот град Кечкемек да потенцира дека понудата на Mercedes наскоро ќе се збогати со уште еден модел.

Станува збор за компактно купе со четири врати кое ќе се произведува во новата фабрика заедно со новата генерација на В Класа за која владее толкав интерес што производството мораше да се префрли во погони со поголем капацитет.

Имено до претставувањето до сега се примени преку 100.000 нарачки за класата В. Затоа производството од фабруката со лимитиран капацитет во Раштад Германија ќе се пресели во Унгарија.

Гласините за компактното купе со четири врати кружат веќе подолго време. Тоа би требало да ја носи ознаката CLC, а ќе биде поставено на платформата која ја користат и новата Класа А и Класа В.

Новиот модел ќе наликува на смалена верзија на Mercedes CLS. Во понатамошна фаза се очекува тоа да добие и комби верзија исто како и Shooting Break на CLS. Кога CLC ќе се појави сеуште не се знае, но се очекува тоа да биде скоро.

 

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat