Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Симната е маската од Mercedes SL - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Симната е маската од Mercedes SL
15.12.2011

Mercedes ја најави светската премиера на новата генерација SL за салонот во Детроит, но не се надеваше дека отворениот спортист ќе дебитира пред светската јавност многу порано од очекуваното.

mercedes-sl-protec-info-1-2011-1

Германскиот форум за автомобили – germancarforum – успеа да се докопа до комплетниот фото албум на SL и да го објави. Се претпоставува дека можеби сето тоа е направено со знаење на Mercedes, но информацијата важи за протечена.

Како и да е пред нас е новата генерација на Mercedes SL кој го следи новиот дизајнерски јазик на најстариот производител на автомобили на светот и се забележува голема сличност со помалиот SLK.

Веќе ги опишавме најважните технички новини кај новиот SL кој ќе биде полесен од претходникот за 150 килограми и ќе ги носи панорамскиот кров Magic Sky Control кој и новата генерација на бришачи Magic Vision Control.

Останати детали сеуште се тајна, но откако се појавија фотографиите очекуваме дека Мercedes наскоро и официјално ќе го прикаже SL како новогодишна честитка пред закажаната светска премиера на почетокот на следната година.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat