Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Скица од новата Класа A - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Скица од новата Класа A
05.03.2012

Постојаното протекување на информации за новата генерација на класата А на Mercedes го натера најстариот производител на автомобили на светот да ја објави првата скица од новиот хечбек.

mercedes-a-klasa-skica-1-2012-1

Скицата јасно говори дека со смена на генерациите се менува и комплетната филозофија на моделот којшто од малечок моноволумен со три и со пет врати се претвора во низок хечбек со агресивен настап.

Планот на Mercedes е од новата Класа A да направи најпосакуван модел во сегментот за кого ќе се долучат и оние кои претходно не размислувале за премиум компакт кој доаѓа од Штудгарт.

Таа треба да им се допадне на сите клиенти кои не бегаат од висока технологија бидејќи за неа од Mercedes велат дека е претворена во i-Phone на тркала заради новиот мултимедијален систем.

Управуван преку екран од течни кристали тој воедно користи за слушање музика, пребарување на интернет, интеракција преку социјалните мрежи и следење на сообраќајот и навигирање.

Техничките детали за сега остануваат сокриени, но се очекува под хауба да работат истите мотори како и во класата В, односно бензинци со моќност меѓу 109 и 204 КС и дизели со моќност меѓу 122 и 204 КС.

Премиерата ќе се случи деновиве на салонот во Женева.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat