Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 414
Со дизелите на BMW први возат Camry и Corolla
15.12.2011

Брзо откако беше потпишан договорот за соработка и размена на технологии меѓу Toyota и BMW, јапонскиот производител го најави вградувањето на германските дизели во своите автомобили.

toyota-corolla-1-2011-1

Први што ќе ги понесат дизелите на BMW се новата генерација на Toyota Camry и Toyota Corolla кои се произведуваат и продаваат во Австралија. Интересно до сега Toyota Australia не вградуваше дизели во автомобили.

Имено модели на Toyota со дизел мотор во Австралија беа работните теренски машини Land Criuser и Hilux, но сето ова се менува откако во игра влегоа 1.6 и 2.0 литарските дизели на BMW познати од новата Серија 1 и новата Серија 3.

Помалиот дизел 1.6 со 116 КС ќе се вградува во Corolla, додека поголемиот Camry ќе ја добие помоќната изведба на 2.0 литарецот која испорачува 184 КС. Тркалото почна да се врти, а следни се европските модели на Toyota.

Станува збор за Auris, Corolla, RAV4, Avensis и Camry. За возврат на дизелите BMW од Toyota ќе добие влез во светот на хибридната технологија и развојот на литиум-јонски батерии.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat