Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/components/com_sef/joomsef.php on line 391
Space Star плени со својот дизајн - Vozi.com.mk
Get Adobe Flash player

Warning: strtotime() [function.strtotime]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/vozicomm/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/vozicomm/public_html/administrator/components/com_sef/classes/seftools.php on line 540

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/vozicomm/public_html/plugins/content/plg_imagesized.php on line 45
Space Star плени со својот дизајн
15.05.2013

Mitsubshi на пазарите во Европа го враќа познатото име Space Star и веднаш со него го освојува третото место од наградите за дизајн на реномираниот германски магазин Auto Bild за 2013 година.

mitsubishi-space-star-1-2013-1

Во суштина Mitsubishi Space Star е Mitsubishi Mirаge кој за пазарите во Европа е преименуван и го носи името на својот предок компактниот моноволумен Space Star чие производство престана во 2005 година.

Актуелниот Space Star, наследник на Colt, според гласањето на 200.000 читатели, е прогласен за најубавиот јапонски автомобил во својата категорија и има трет најдобар дизајн од вкупно 36 возила за кои гласаа читателите.

Воедно Space Star е еден од најекономичните модели во класата задвижуван од три цилиндричниот 1.0 литарец со 71 КС и со систем старт/стоп во просек минува со 4,0 l/100 km.

На помоќниот 1.2 литарец со 80 КС исто така опремен со систем старт/стоп потребни му се во просек 4,3 l/100 km. Mitsubishi туку што почна да го продава Space Star на пазарите во Европа, a за десетина дена го очекуваме и кај нас.

 

Поврзани статии

Get Adobe Flash player

autofocus-baner
 

 
malatya evden eve nakliyat mardin evden eve nakliyat